Skip to content

HDaddy.net

Peli, IT ja www uutisia

Menu
  • Etusivu
  • Mikä HDaddy.net?
  • Pelisivut
  • Peliuutiset
  • Elokuvauutiset
  • Pelit
  • Elokuvat
  • Mobiiliuutiset
  • Tietotekniikkauutiset
  • Peliarvostelut
Menu

Testasimme ”runkkauspeli” Wanking Simulatorin: ”Tästä huomionkipeästä hirvityksestä on tyydytys kaukana”

Posted on 12.1.2020

Ultimate Games ja MrCiatsku julkistivat aiemmin tällä viikolla suuria lupaavan Wanking Simulatorin demon. Pelin kuvauksen mukaan kyse on ”kaikkien aikojen parhaasta runkkauselämyksestä”. Testasimme Steamissa julkaistun demon perusteella, onko väitteessä perää.


Julkaisupäivä: Tulossa, saatavilla ilmainen demo
Studio: MrCiatsku
Julkaisija: Ultimate Games
Saatavilla: PC
Pelaajia: 1
Ikäraja: 18
Peliä pelattu arvostelua varten: noin tunti


Itsetyydystys on useimmille varsin henkilökohtainen aihe, ja erilaiset asiat voivat kiihottaa eri ihmisiä. Maailmassa on varmasti myös ihmisiä, jotka tykkäävät stimuloida itseään videopelien tahtiin. Ja se on ihan okei, yhtä poikkeusta lukuunottamatta. Wanking Simulatorin testisession jälkeen olen nimittäin vahvasti sitä mieltä, että mikäli pelin kokee parhaaksi runkkauselämykseksi kautta aikojen, kannattaa todennäköisesti hakeutua terapeutin vastaanotolle.

Pelaaja ohjaa Waking Simulatorissa Winston Gayta, jonka koti päätyi takavarikkoon, koska naapureiden mukaan hän on liian kovaääninen itsetyydyttäjä. Nyt Gay aikoo laittaa koko Gay Bayn kylän katumaan tekosiaan kostamalla kaikille häntä vääryydellä kohdelleille ihmisille, joihin näköjään lukeutuu käytännössä jokainen kylän asukki.

Kuten jo kuvauksesta voi huomata, on Wanking Simulator pullollaan epäsoveliasta homoläppää, ja sanaa ”gay” on tungettu vähintään pari kappaletta jokaiseen lauseeseen. Eivätkä vitsit edes yritä olla hauskoja, vaan pelin dialogista tulee mieleen tulee ala-asteikäinen lapsi joka on kuullut tuhman sanan ensimmäistä kertaa ja haluaa nyt esitellä uutta keksintöään kaikille kuulijoille.

Mutta hahmojen välisellä, erittäin kehnosti ääninäytellyllä dialogilla ei nyt ole niin väliä. Runkkaamaanhan tänne on tultu, eikö?

Ei näköjään ole.

Uskomatonta mutta totta, ei lapaseen vetäminen ole Wanking Simulatorissa kovinkaan kummoinen pelimekaniikka. Koko ”kaikkien aikojen paras runkkauselämys” tarkoittaa kehittäjän mukaan sitä, että pelaaja voi painaa Caps Lockia, jonka jälkeen kuulokkeista alkaa kuulua hyvin intensiivistä tumputusääntä. Jos kuulokkeita ei laita päähän, ei mikään pelissä viittaa siihen, että itsetyydytys olisi käynnissä.

Voi mikä hukattu mahdollisuus.

Napin voi jättää pohjaan, jonka jälkeen pelaaja voi juosta ympäri kylää ja lyödä ja potkia kaikkea vastaan osuvaa. Tällöin pelihahmo runkkaa tekemälleen tuholle ja ruudun oikeassa ylänurkassa näkyvä pistesaldo kasvaa. Välillä vastaan osuvien ihmisten päälle voi roiskia myös maagista siemennestettä.

Jos tekee runkkauspelin, voisi sen tehdä edes kunnolla.

Mahdollisuuksia nyt olisi vaikka mihin. Nykyisessä muodossaan Wanking Simulatorissa on kyse vain Unityn valmiilla 3D-malleilla tehdystä roskapelistä, jossa pelaaja juoksee ympäri pelimaailmaa ja huitoo kaikkea mikä liikkuu tai ei liiku. Wanking Simulator -nimellä haetaan vain huomiota.

Harmi.

Ei sillä että kukaan Wanking Simulatoria haluaisi pelata, mutta varoitetaan nyt silti:

Kyse on myös teknisesti uskomattoman surkeasta pelistä. Mukana ei ole edes asetusvalikkoa, josta voisi säätää vaikkapa hiiren nopeutta tai mitään muutakaan. Peli näyttää surkealta, mutta silti sen ruudunpäivitysnopeus tökki varsin tehokkaallakin pelikoneella.

Arvostelijana osaan arvostaa luovaa hulluutta. Kesällä testasin Steamin oudoimpia pelejä, joihin lukeutui muun muassa oikeasti viihdyttävä penisaiheinen Genital Jousting. Wanking Simulatorissa ei kuitenkaan ole mitään hauskaa.

Vaikka kyse oli vasta Wanking Simulatorin demosta, voi pelille antaa huoletta jo arvosanan, joka on vieläpä varsin historiallinen. Muropaketin historiassa kyse on vasta toisesta pelistä, joka onnistui keräämään nolla tähteä. Näin se liittyy Gal Gun 2:n kanssa melko eksklusiiviseen kerhoon.

Saavutus sekin.

WANKING SIMULATOR (DEMO)

”Huono runkkauspeli kun eihän tässä edes runkata.”

Lue koko artikkeli: https://muropaketti.com/pelit/testi-wanking-simulator-demo/

Aiheeseen liittyvät uutiset:

  • Angry Birds -kehittäjä Rovio laajenee – Osti suomalaisen mobiilipeleihin keskittyvän PlayRaven-studi...

    Angry Birds -kehittäjä Rovio laajenee – Osti suomalaisen mobiilipeleihin keskittyvän PlayRaven-studi...

    Rovio on hankkinut suomalaisen mobiilipelistudio PlayRavenin. Kaupan myötä...
    Peliuutiset
  • Arvostelu: Night Call ei ehkä ole pelinä kaksinen, mutta se on upeasti käsikirjoitettu murhamysteeri

    Arvostelu: Night Call ei ehkä ole pelinä kaksinen, mutta se on upeasti käsikirjoitettu murhamysteeri

    MonkeyMoonin kehittämä Night Call on erinomainen esimerkki pelien...
    Night Call
  • Arvostelu: Samuraiajan Japaniin sijoittuva Ghost of Tsushima on upea kokemus, jossa Zelda kohtaa Sek...

    Arvostelu: Samuraiajan Japaniin sijoittuva Ghost of Tsushima on upea kokemus, jossa Zelda kohtaa Sek...

    Ghost of Tsushiman avoin pelimaailma kuuluu kauneimpiin, joita...
    Ghost of Tsushima
  • Ubisoft on kyllästynyt Steamiin, eikä se pidä pelikaupan bisnesmallia nykyaikaisena

    Ubisoft on kyllästynyt Steamiin, eikä se pidä pelikaupan bisnesmallia nykyaikaisena

    Steam ei ole Ubisoftin mieleen, sillä pelikaupan bisnesmalli...
    epic games store
  • Ihmisoikeudet esillä Red Dead Redemption 2:ssa: ”Ihmiset ovat tärkeämpiä kuin hevosten kivekset”

    Ihmisoikeudet esillä Red Dead Redemption 2:ssa: ”Ihmiset ovat tärkeämpiä kuin hevosten kivekset”

    Peliyhteisö kyseenalaisti hiljattain Rockstarin tavan kohdella työntekijöitä epäinhimillisillä...
    Peliala
  • Arvostelu: Yllättäen julkaistu XCOM: Chimera Squad tekee pesäeroa emosarjaan persoonallisella otteel...

    Arvostelu: Yllättäen julkaistu XCOM: Chimera Squad tekee pesäeroa emosarjaan persoonallisella otteel...

    Firaxis Games yllättää fanit uudella XCOM-pelillä, jonka pienempi...
    Peliarvostelut
  • Tällainen on Super Mario Bros. Battle Royale – kahelin selainpelin kimppuun voi hypätä vaikka heti

    Tällainen on Super Mario Bros. Battle Royale – kahelin selainpelin kimppuun voi hypätä vaikka heti

    Battle royale -huuma ei ole tyyntymässä aivan pian,...
    battle royale -pelit
  • Google ei julkaissut omaa konsolia, vaan pelialustan – Nimi lainattu Helsingin ammattikorkeakoululta

    Google ei julkaissut omaa konsolia, vaan pelialustan – Nimi lainattu Helsingin ammattikorkeakoululta

    Googlelta odotettiin tälle illalle konsolipaljastusta. Sellaista ei kuitenkaan Game...
    Google
  • Arvostelu: Beautiful Desolation on kiehtova seikkailupeli, joka kompastuu vääränlaiseen 1990-luvun n...

    Arvostelu: Beautiful Desolation on kiehtova seikkailupeli, joka kompastuu vääränlaiseen 1990-luvun n...

    Omintakeinen seikkailupeli loihtii mielenkiintoisen ja seikkailuun kannustavan maailman,...
    Beautiful Desolation
  • Kuva: Little Nightmares 2:n uusi TV Edition on pakko-ostos ensimmäisen pelin suurimmille faneille

    Kuva: Little Nightmares 2:n uusi TV Edition on pakko-ostos ensimmäisen pelin suurimmille faneille

    Little Nightmares 2 -ennakkotilaukset ovat käynnistyneet, ja pelistä...
    Kuvat

Aiheeseen liittyvät artikkelit

Arvostelu: Trover Saves the Universe on hauskin pe...
World of Tanks täytti 10 vuotta – Palasimme vuosie...
Piditkö Netflixin kehutusta
Arcane-sarjasta? Testa...
Paljastus pelihistoriasta:
Alien vs. Predatorista ...
GTA Onlineen huijausohjelman kehittänyt joutuu pul...

Tekniikka uutisia

  • PlayStation 5 esitellään huomenna – Näitä yhdeksää peliä odotetaan Sonyn uudelle konsolille, mutta j...

    PlayStation 5 esitellään huomenna – Näitä yhdeksää peliä odotetaan Sonyn uudelle konsolille, mutta j...

    Sony esittelee torstai-iltana PlayStation 5 -konsolia ja sen...
    Batman Arkham
  • MSI julkisti tyylitellyn Creator Z16 Hiroshi Fujiwara Limited Edition -kannettavan

    MSI julkisti tyylitellyn Creator Z16 Hiroshi Fujiwara Limited Edition -kannettavan

    MSI on aloittanut yhteistyön Fragmentin Design – vaatebrändin...
    MSI
  • Arvostelu | Dungeons & Dragons: Dark Alliance on peli, joka ei toimi oikein millään tasolla

    Arvostelu | Dungeons & Dragons: Dark Alliance on peli, joka ei toimi oikein millään tasolla

    Dungeons & Dragons: Dark Alliance on monotonisen tylsä...
    Dungeons and Dragons
  • Haastattelussa esports-tähti Juhani ”Kantoraketti” Toivonen: ”Rainbow Six Siege on Suomessa pahasti ...

    Haastattelussa esports-tähti Juhani ”Kantoraketti” Toivonen: ”Rainbow Six Siege on Suomessa pahasti ...

    Rainbow Six Siege on yksi maailman suosituimmista kilpailullisista...
    eSports
  • Äänestys | Chris Pratt kiinnitettiin Super Mario Bros -elokuvan pääosaan, mitä mieltä olet?

    Äänestys | Chris Pratt kiinnitettiin Super Mario Bros -elokuvan pääosaan, mitä mieltä olet?

    Guardians of the Galaxy- ja Jurassic World -elokuvien...
    Chris Pratt
  • Suosituista kauhupeleistä tunnettu Frictional Games kasvattaa nettisivuillaan jotain merkillistä, mu...

    Suosituista kauhupeleistä tunnettu Frictional Games kasvattaa nettisivuillaan jotain merkillistä, mu...

    Studion nettisivuilla tapahtuu kummia. Kauhupeleistä Amnesia ja SOMA...
    Amnesia
  • Kuva: Nyt jopa Bus Simulatorista löytyy hauska Trump-viittaus

    Kuva: Nyt jopa Bus Simulatorista löytyy hauska Trump-viittaus

    Syyskuussa konsoleille ilmestynyt Bus Simulator -peli piruilee Donald...
    Ajopelit
  • Huonosti kävi jälleen yhden lelupelin: Ubisoftin viihdyttävä Starlink saa uutta sisältöä, mutta figu...

    Huonosti kävi jälleen yhden lelupelin: Ubisoftin viihdyttävä Starlink saa uutta sisältöä, mutta figu...

    Koko perheen scifi-seikkailu Starlink: Battle for Atlas saa...
    lelupelit
  • Arvostelu: Night Call ei ehkä ole pelinä kaksinen, mutta se on upeasti käsikirjoitettu murhamysteeri

    Arvostelu: Night Call ei ehkä ole pelinä kaksinen, mutta se on upeasti käsikirjoitettu murhamysteeri

    MonkeyMoonin kehittämä Night Call on erinomainen esimerkki pelien...
    Night Call
  • Videopelileffojen kalkkunat ja klassikot – osa 3/8: Max Payne on Mark Wahlbergin surkeimpia elokuvia...

    Videopelileffojen kalkkunat ja klassikot – osa 3/8: Max Payne on Mark Wahlbergin surkeimpia elokuvia...

    Muropaketin sarjassa arvostellaan kahdeksan suurinta ja tunnetuinta video-...
    Elokuva-arvostelut

Aiheeseen liittyvät uutiset:

  • Video: Death Strandingin päähenkilö lyö pelaajaa naamaan liiasta jalkovälin tuijottelusta, lisäksi u...

    Video: Death Strandingin päähenkilö lyö pelaajaa naamaan liiasta jalkovälin tuijottelusta, lisäksi u...

    Death Stranding pitää sisällään Kojimalle hyvin tyypillisiä ominaisuuksia....
    Death Stranding
  • Odotus päättyy vihdoinkin – DayZ julkaistaan PlayStation 4:lle ensi viikolla

    Odotus päättyy vihdoinkin – DayZ julkaistaan PlayStation 4:lle ensi viikolla

    Varsinaisessa kehityshelvetissä muhinut DayZ on viimeinkin tulossa PlayStation...
    battle royale -pelit
  • Kuva: World of Tanks saa ensimmäisen suomalaisen panssarivaunun, ja tältä se näyttää

    Kuva: World of Tanks saa ensimmäisen suomalaisen panssarivaunun, ja tältä se näyttää

    Hittipeli World of Tanks Blitziin saapuu joukko eurooppalaisia...
    Android

Tuoreimmat artikkelit

  • Soundbar järjestelmät vertailussa
  • Uudet äänentoistolaitteet lupaavat parempaa laatua ja monipuolisuutta
  • Suomalaiseen puolustusteknologia-alan yritykseen tehtiin tietomurto
  • Cinemaware julkaisee vanhan klassikkopelin
  • Microsoftin valtava Suomen-hanke etenee: datakeskuksia usealle paikkakunnalle
  • Samsung torppaa puhelimiensa ”kuutamokohuun” liittyvät huhut
  • Archive 81
  • Evil Dead Rise
  • Facebookista varastettujen tietojen joukossa 1,4 miljoonan suomalaisen tiedot
  • Miksi IT-sektorin kasvun ennustetaan olevan vielä suurempaa kuin vuonna 2022?

Search

©2026 HDaddy.net | Design: Newspaperly WordPress Theme