Skip to content

HDaddy.net

Peli, IT ja www uutisia

Menu
  • Etusivu
  • Mikä HDaddy.net?
  • Pelisivut
  • Peliuutiset
  • Elokuvauutiset
  • Pelit
  • Elokuvat
  • Mobiiliuutiset
  • Tietotekniikkauutiset
  • Peliarvostelut
Menu

Testasimme ”runkkauspeli” Wanking Simulatorin: ”Tästä huomionkipeästä hirvityksestä on tyydytys kaukana”

Posted on 12.1.2020

Ultimate Games ja MrCiatsku julkistivat aiemmin tällä viikolla suuria lupaavan Wanking Simulatorin demon. Pelin kuvauksen mukaan kyse on ”kaikkien aikojen parhaasta runkkauselämyksestä”. Testasimme Steamissa julkaistun demon perusteella, onko väitteessä perää.


Julkaisupäivä: Tulossa, saatavilla ilmainen demo
Studio: MrCiatsku
Julkaisija: Ultimate Games
Saatavilla: PC
Pelaajia: 1
Ikäraja: 18
Peliä pelattu arvostelua varten: noin tunti


Itsetyydystys on useimmille varsin henkilökohtainen aihe, ja erilaiset asiat voivat kiihottaa eri ihmisiä. Maailmassa on varmasti myös ihmisiä, jotka tykkäävät stimuloida itseään videopelien tahtiin. Ja se on ihan okei, yhtä poikkeusta lukuunottamatta. Wanking Simulatorin testisession jälkeen olen nimittäin vahvasti sitä mieltä, että mikäli pelin kokee parhaaksi runkkauselämykseksi kautta aikojen, kannattaa todennäköisesti hakeutua terapeutin vastaanotolle.

Pelaaja ohjaa Waking Simulatorissa Winston Gayta, jonka koti päätyi takavarikkoon, koska naapureiden mukaan hän on liian kovaääninen itsetyydyttäjä. Nyt Gay aikoo laittaa koko Gay Bayn kylän katumaan tekosiaan kostamalla kaikille häntä vääryydellä kohdelleille ihmisille, joihin näköjään lukeutuu käytännössä jokainen kylän asukki.

Kuten jo kuvauksesta voi huomata, on Wanking Simulator pullollaan epäsoveliasta homoläppää, ja sanaa ”gay” on tungettu vähintään pari kappaletta jokaiseen lauseeseen. Eivätkä vitsit edes yritä olla hauskoja, vaan pelin dialogista tulee mieleen tulee ala-asteikäinen lapsi joka on kuullut tuhman sanan ensimmäistä kertaa ja haluaa nyt esitellä uutta keksintöään kaikille kuulijoille.

Mutta hahmojen välisellä, erittäin kehnosti ääninäytellyllä dialogilla ei nyt ole niin väliä. Runkkaamaanhan tänne on tultu, eikö?

Ei näköjään ole.

Uskomatonta mutta totta, ei lapaseen vetäminen ole Wanking Simulatorissa kovinkaan kummoinen pelimekaniikka. Koko ”kaikkien aikojen paras runkkauselämys” tarkoittaa kehittäjän mukaan sitä, että pelaaja voi painaa Caps Lockia, jonka jälkeen kuulokkeista alkaa kuulua hyvin intensiivistä tumputusääntä. Jos kuulokkeita ei laita päähän, ei mikään pelissä viittaa siihen, että itsetyydytys olisi käynnissä.

Voi mikä hukattu mahdollisuus.

Napin voi jättää pohjaan, jonka jälkeen pelaaja voi juosta ympäri kylää ja lyödä ja potkia kaikkea vastaan osuvaa. Tällöin pelihahmo runkkaa tekemälleen tuholle ja ruudun oikeassa ylänurkassa näkyvä pistesaldo kasvaa. Välillä vastaan osuvien ihmisten päälle voi roiskia myös maagista siemennestettä.

Jos tekee runkkauspelin, voisi sen tehdä edes kunnolla.

Mahdollisuuksia nyt olisi vaikka mihin. Nykyisessä muodossaan Wanking Simulatorissa on kyse vain Unityn valmiilla 3D-malleilla tehdystä roskapelistä, jossa pelaaja juoksee ympäri pelimaailmaa ja huitoo kaikkea mikä liikkuu tai ei liiku. Wanking Simulator -nimellä haetaan vain huomiota.

Harmi.

Ei sillä että kukaan Wanking Simulatoria haluaisi pelata, mutta varoitetaan nyt silti:

Kyse on myös teknisesti uskomattoman surkeasta pelistä. Mukana ei ole edes asetusvalikkoa, josta voisi säätää vaikkapa hiiren nopeutta tai mitään muutakaan. Peli näyttää surkealta, mutta silti sen ruudunpäivitysnopeus tökki varsin tehokkaallakin pelikoneella.

Arvostelijana osaan arvostaa luovaa hulluutta. Kesällä testasin Steamin oudoimpia pelejä, joihin lukeutui muun muassa oikeasti viihdyttävä penisaiheinen Genital Jousting. Wanking Simulatorissa ei kuitenkaan ole mitään hauskaa.

Vaikka kyse oli vasta Wanking Simulatorin demosta, voi pelille antaa huoletta jo arvosanan, joka on vieläpä varsin historiallinen. Muropaketin historiassa kyse on vasta toisesta pelistä, joka onnistui keräämään nolla tähteä. Näin se liittyy Gal Gun 2:n kanssa melko eksklusiiviseen kerhoon.

Saavutus sekin.

WANKING SIMULATOR (DEMO)

”Huono runkkauspeli kun eihän tässä edes runkata.”

Lue koko artikkeli: https://muropaketti.com/pelit/testi-wanking-simulator-demo/

Aiheeseen liittyvät uutiset:

  • Tällainen on Super Mario Bros. Battle Royale – kahelin selainpelin kimppuun voi hypätä vaikka heti

    Tällainen on Super Mario Bros. Battle Royale – kahelin selainpelin kimppuun voi hypätä vaikka heti

    Battle royale -huuma ei ole tyyntymässä aivan pian,...
    battle royale -pelit
  • Arvostelu | Graafisesti vaikuttava Metro Exodus: Enhanced Edition viihdyttää myös PlayStation 5:llä

    Arvostelu | Graafisesti vaikuttava Metro Exodus: Enhanced Edition viihdyttää myös PlayStation 5:llä

    Klaustrofobista kauhua tarjoava, alun perin vuonna 2019 ilmestynyt...
    4A Games
  • JBL täydensi Quantum-pelikuulokesarjaansa 350 Wireless -mallilla

    JBL täydensi Quantum-pelikuulokesarjaansa 350 Wireless -mallilla

    JBL:n pelikuulokemalliston uusin tulokas on Quantum 350 Wireless....
    JBL
  • Overkillin The Walking Dead -pelin konsolijulkaisu lykättiin hamaan tulevaisuuteen

    Overkillin The Walking Dead -pelin konsolijulkaisu lykättiin hamaan tulevaisuuteen

    Julkaisija Starbreeze on ilmoittanut, ettei Overkill -pelistudion The...
    Overkill's The Walking Dead
  • Nvidia esitteli upeita kustomoituja RTX 3080 -näytönohjaimia, joita ei voi rahalla ostaa

    Nvidia esitteli upeita kustomoituja RTX 3080 -näytönohjaimia, joita ei voi rahalla ostaa

    Nvidia esitteli Bilibili World 2021 -messujen yhteydessä kolme...
    Geforce RTX 3080
  • EA lisää Battlefield V:een mikromaksuja tammikuussa

    EA lisää Battlefield V:een mikromaksuja tammikuussa

    EA on valmistellut Battlefield V:n mikromaksujen avaamista, jonka...
    Battlefield V
  • Anthemin vapaapeluusta julkaisiin kahdeksan minuuttia uutta pelikuvaa

    Anthemin vapaapeluusta julkaisiin kahdeksan minuuttia uutta pelikuvaa

    Ensi kuussa saapuvasta Anthemista on nähty viime aikoina...
    Anthem
  • Lisää kesäalennuksia: PlayStation Storessa halpaa pelattavaa suvipäivien ratoksi

    Lisää kesäalennuksia: PlayStation Storessa halpaa pelattavaa suvipäivien ratoksi

    PlayStation Storen jykevät kesäalennukset ovat käynnistyneet. PlayStationin kolmannet...
    pelialennukset
  • Arvostelu: Eastshade on kiehtova ja kaunis seikkailu, jossa ei veri lennä – Valitettavasti peli on m...

    Arvostelu: Eastshade on kiehtova ja kaunis seikkailu, jossa ei veri lennä – Valitettavasti peli on m...

    Eastshade on ihastuttava ja kaunis fantasiaseikkailu, jossa ei...
    eastshade
  • Traileri: Not For Resale kertoo, miten pelien digitaalinen jakelu muuttaa koko pelialaa

    Traileri: Not For Resale kertoo, miten pelien digitaalinen jakelu muuttaa koko pelialaa

    Uusi dokumentti paljastaa, millaista jälkeä pelien digitaalinen jakelu...
    dokumenttielokuvat

Aiheeseen liittyvät artikkelit

Pelisivusto IGN:n kriitikko jäi kiinni arvioiden p...
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 myöhästyy j...
Videopelileffojen kalkkunat ja klassikot – osa 5/8...
Windows 10 -käyttöjärjestelmän KB4482887-päivitys ...
TOP 8: Listasimme PlayStation 4:n oudoimmat ja tur...

Tekniikka uutisia

  • Ensituntuma: Red Dead Redemption 2 on jumalattoman kaunis peli, jonka maailmaan haluaa kadota

    Ensituntuma: Red Dead Redemption 2 on jumalattoman kaunis peli, jonka maailmaan haluaa kadota

    Tänään ilmestynyt Red Dead Redemption 2 on vuoden...
    open world
  • Super Smash Bros. Ultimatesta löytynyt bugi tekee kaikista pelihahmoista mustia

    Super Smash Bros. Ultimatesta löytynyt bugi tekee kaikista pelihahmoista mustia

    Super Smash Bros. Ultimatesta löytynyt bugi tekee kaikista...
    Pelit
  • Nämä kuusi peliä saapuvat Xbox Game Pass -palveluun vielä tässä kuussa

    Nämä kuusi peliä saapuvat Xbox Game Pass -palveluun vielä tässä kuussa

    Helmikuussa Xbox Game Pass kasvaa kuudella julkaisulla. Xbox...
    Pelipalvelut
  • Arvostelu: Robottien valtaama 1980-luvun Ruotsi – Generation Zero -pelin hieno idea pilattiin surkea...

    Arvostelu: Robottien valtaama 1980-luvun Ruotsi – Generation Zero -pelin hieno idea pilattiin surkea...

    Parhaiten Just Cause -peleistä tunnetun Avalanche Studiosin Generation...
    Avalanche Studios
  • Äänestys: PlayStation 5, Xbox Series X ja Xbox Series S – mikä uusista konsoleista näyttää mielestäs...

    Äänestys: PlayStation 5, Xbox Series X ja Xbox Series S – mikä uusista konsoleista näyttää mielestäs...

    Seuraavan konsolisukupolven julkaisuhetki lähestyy vääjäämättä. Mikä uusista konsoleista...
    Pelit
  • Voi ei: Pelaaja käytti yli miljoona euroa pelihahmoon, joka myytiin vahingossa eteenpäin vain muutam...

    Voi ei: Pelaaja käytti yli miljoona euroa pelihahmoon, joka myytiin vahingossa eteenpäin vain muutam...

    Erittäin arvokas pelihahmo myytiin vahingossa pilkkahintaan. Jos erääseen...
    MMORPG
  • Sekiro: Shadows Die Twice sai virallisen julkaisutrailerin

    Sekiro: Shadows Die Twice sai virallisen julkaisutrailerin

    Sekiro: Shadows Die Twice kertoo 1500-luvun japanissa seikkailevasta...
    Pelit
  • Poliitikko koukussa pelaamiseen – kulutti puolueen rahoja peleihin kuukaudessa jopa 3000:n euron ede...

    Poliitikko koukussa pelaamiseen – kulutti puolueen rahoja peleihin kuukaudessa jopa 3000:n euron ede...

    Itävaltalainen poliitikko on poliisin mukaan koukussa pelaamiseen, koska...
    Clash of Clans
  • Galleria: Final Fantasy VII Remaken uudet kuvat paljastavat sivutehtäviä ja klassikkohahmoja

    Galleria: Final Fantasy VII Remaken uudet kuvat paljastavat sivutehtäviä ja klassikkohahmoja

    Final Fantasy VII Remakesta on jälleen paljastettu uusia...
    Final Fantasy VII Remake
  • Videopelileffojen kalkkunat ja klassikot – osa 5/8: Vuoden 1994 Street Fighter on mahtavan urpo toim...

    Videopelileffojen kalkkunat ja klassikot – osa 5/8: Vuoden 1994 Street Fighter on mahtavan urpo toim...

    Muropaketin sarjassa arvostellaan kahdeksan suurinta ja tunnetuinta video-...
    Elokuva-arvostelut

Aiheeseen liittyvät uutiset:

  • Arvostelu | Humankind haastaa Civilizationin, mutta jättää homman puolitiehen

    Arvostelu | Humankind haastaa Civilizationin, mutta jättää homman puolitiehen

    Aivan liian tuttu ja turhan turvallinen 4X-peli Humankind...
    Humankind
  • Arvostelu: Don’t Die, Minerva on hilpeä ja koukuttava roguelike-peli, joka ei tunne armoa (early acc...

    Arvostelu: Don’t Die, Minerva on hilpeä ja koukuttava roguelike-peli, joka ei tunne armoa (early acc...

    Indiestudio Xaviantin tuore roguelike-seikkailu Don’t Die, Minerva! on...
    Don't Die Minerva
  • Valve yrittää herättää pahasti epäonnistuneen Artifactin henkiin suurilla muutoksilla

    Valve yrittää herättää pahasti epäonnistuneen Artifactin henkiin suurilla muutoksilla

    Valve on julkaissut tiedotteen, jonka mukaan kehittäjä aikoo...
    Artifact

Tuoreimmat artikkelit

  • Soundbar järjestelmät vertailussa
  • Uudet äänentoistolaitteet lupaavat parempaa laatua ja monipuolisuutta
  • Suomalaiseen puolustusteknologia-alan yritykseen tehtiin tietomurto
  • Cinemaware julkaisee vanhan klassikkopelin
  • Microsoftin valtava Suomen-hanke etenee: datakeskuksia usealle paikkakunnalle
  • Samsung torppaa puhelimiensa ”kuutamokohuun” liittyvät huhut
  • Archive 81
  • Evil Dead Rise
  • Facebookista varastettujen tietojen joukossa 1,4 miljoonan suomalaisen tiedot
  • Miksi IT-sektorin kasvun ennustetaan olevan vielä suurempaa kuin vuonna 2022?

Search

©2026 HDaddy.net | Design: Newspaperly WordPress Theme